Кардосо, номер 1 в Южна Каролина, последва победата на LSU, като победи Вандербилт с 91-74
AP News | 2024-01-28 | 00:00:34

КОЛУМБИЯ, Южна Каролина (AP) — Камила Кардосо отбеляза 23 точки и номер 1 в Южна Каролина последва голямата си победа над защитаващия националния шампион LSU със своята 16-та поредна победа над Вандербилт, 91-74, неделя.

The Gamecocks (19-0, 7-0 Югоизточна конференция) започнаха бавно в първия си мач след победата под номер 9 LSU 76-70 в четвъртък вечер. Но Кардосо и нейните съотборници скоро поеха контрола, за да спечелят 51-ата си поредна победа у дома.

В началото Южна Каролина изглеждаше така, сякаш все още мисли за триумфа на LSU. Играчите танцуваха и трептяха по време на загрявките преди мача, а треньорът Доун Стейли излезе в черна качулка с надпис „Boo“ върху нея – ръкопляскане на нейната шега за отношението й към феновете на LSU.

И Вандербилт (17-4, 4-3), който влезе в най-добрия си старт от 20 мача за 17 години, остана с мощната Gamecocks в началото. Commodores водеха с 21-20 при удар от фаул на Sacha Washington с 8:56 до края на полувремето.

Тогава Южна Каролина пое серия от 22-9 през останалата част от периода, за да поеме контрола. Теса Джонсън, Те-Хина Паопао и Бри Хол удариха тройки, а Ашлин Уоткинс игра за три точки по време на частта.

Кардосо, 6 фута 7 старша, която води SEC по процент на гол от игра (.600), направи девет от 14 изстрела и завърши с две точки пред най-добрия си набор в кариерата през първата й година в Сиракюз.

Хол и Уоткинс добавиха по 11 точки за Gamecocks. Уоткинс също имаше осем борда и три от Gamecocks седем блока.

Вашингтон и Ага Макурат водеха Вандербилт с по 18 точки.

ГОЛЯМАТА КАРТИНА

Вандербилт: Commodores са във възход в третия сезон на треньора Ший Ралф. Но те все още имат начин да наваксат Южна Каролина. Играчите на поста на Вандербилт се бориха да забавят Кардосо. Все пак отборът остава на път за първия си печеливш сезон от 2015-16 г. насам и първото си участие в турнира на NCAA от 10 години насам.

Южна Каролина: Gamecocks не бяха най-резултатните през този сезон, но започнаха втори пореден резултат с 19-0 и продължиха серия от домакински победи, започнала през декември 2020 г. Южна Каролина спечели за 1001-вият път в историята на програмата.

Вандербилт е домакин на Ole Miss в четвъртък вечер.

Южна Каролина отива в Обърн в четвъртък вечер.